Есе «Професія вчитель»

анім Досягти успіху не означає, що ви повинні зробити що-небудь визначальне. Це значить, що ви повинні робити те саме, що і всі, тільки виключно добре.

Колін Тернер

Я - вчитель... Два чарівних слова, які змушують зазирнути у власне серце, в свої думки, подумати про себе.

Чи вистачить мені сил йти в ногу з часом, бути цікавою, різною, новою? Всі ці роки я ні на хвилину не забувала народну мудрість і намагалася слідувати їй: виховувати «крилатого» може тільки «крилатий» педагог, виховувати щасливого може тільки щаслива, а сучасного - тільки сучасна людина»

Учитель - це стан душі. Це спосіб життя.

Професія вчителя – одна з найвідповідальніших. Особистість вчителя…

Це завжди пошук, сумнів, тривога і співпереживання.

«Я буду вчителем!» … Скільки разів повторювала цю фразу!

І скільки внутрішньої боротьби: бути чи не бути вчителем? Бути! З якою метою? Бажання бути корисною (так вчили мої вчителі), бажання багато знати (це мої відчуття), бажання комусь допомогти (це ж так звично).

Непростим виявився шлях до школи…

І поступово все визначилось.

Я – вчитель!

Яким повинен бути вчитель? Адже це мені вести по сходинках в доросле життя вченого, лікаря, вчителя, будівельника, майбутнього урядовця… За те, яким він стане, несу відповідальність і я, тому що закладаю фундамент наукових знань: про життя, про світ.

Діяльність вчителя можна порівняти з працею хлібороба і будівельника – зерна добра, поваги, справедливості засіває він в душі учнів, цеглинками знань заповнює їх розум, допомагає знайти правильну дорогу в житті.

Від особистих якостей вчителя залежить те, якими стануть його учні.

Завдання вчителя вбачаю в тому, щоб допомогти дитині ввійти в недосконалий світ не як гостю, який потребує пояснення екскурсовода і постійного супроводу, а як повноправному жителю – діячу планети Земля.

Працю вчителя оцінити дуже важко: результатів не видно одразу, вони можуть з̓явитися через багато років. Він працює з дитячими душами і тому не має права допускати помилок. Шлях дитини – учня схожий на життя квітки, яка живиться соками рідної землі і розкривається назустріч світлу – Сонцю. Впевнена, що як хірург повинен бути з чистими руками, так і вчитель – з чистими намірами.

Я – вчитель біології. «Біо» - це «життя» (Люблю її у всій різноманітності фарб!), «Логос» - «вчення, поняття, наука» (Дуже багато чого хочу пізнати, зрозуміти)

Біологія і мистецтво – це мій світ, науки, які разом з учнями нам відкривати. Досить часто в мене виникає питання: чому і як вчити? Термінам? Законам? Дослідам? Ні, не тільки цьому. Вчу любити, розуміти і вдумливо читати вічно молоду книгу Природи. Адже вона є наочним посібником і книгою відкриттів, де кожна травинка, кожен листок, квітка, гілка, грибок, тваринка несуть в собі цікаву інформацію.

Допомогти учням побачити і оцінити цю красу – ось моє завдання.

Блискучі очі і підняті руки учнів (коли навчальний матеріал засвоєно), радісні голоси «ох!!!» від здивування…- ось результат мого спілкування з дітьми.

Не тільки на уроці дитина розкривається як діяч. Найбільше дитина відкривається на природі (під час навчальних чи просто екскурсій), в позакласній роботі, в якості трударя і дослідника (під час роботи на шкільній навчально-дослідній ділянці), під час літньої практики. Природа – найкращий вчитель: в ній нема роздвоєння. Її і наводжу в приклад – як зразок – для збереження цілісності внутрішнього світу дитини. Природа і людина – нероздільні. Як Природа звичайна і неповторна, так і мої учні повинні бути щирими, відкритими і добрими. Намагаюсь цього досягти, так як вважаю, що кінцева мета шкільної освіти – виховання хорошої Людини.

Колись я,будучи дитиною, з «чистого аркуша» , засвоювала ази наук від своїх шкільних вчителів ( Демко Ганни Юріївни – першої вчительки, Дубляк Віри Василівни – математика, Онисько Марії Юріївни – філолога, Дубляк Марії Іванівни – іноземна, Щебет Н.К. – біолога, Кіш Е.С. – історика , яким щиро вдячна) – розпочинала свій шлях в «прекрасне майбутнє», так і мої учні, сподіваюсь, гідно пройдуть по життю, знайшовши свою життєву стежину.

рози

Кiлькiсть переглядiв: 3850

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930